Mimořádné katecheze - Postní doba - 2. neděle

Milé děti,

vítáme vás dnes, 2. neděli postní ve ŠKOLE SVATÉHO JOSEFA, ve které se učíme od svatého Josefa, ale také vzájemně jeden od druhého.

Během uplynulého týdne jsme měli možnost ve svých rodinách splnit 2 úkoly. Začali jsme společně poznávat svatého Josefa a možná také naše vlastní kořeny. Jak se vám plnění úkolu líbilo a jak se vám dařilo? Zjistili jste něco nového nebo něco, co vás překvapilo? Začali jste se stavbou domu? Nebo zatím váháte jestli do toho jít?

Zdá se vám, že se vás moc ptám? Pojďte, přijměte pozvání k tomu, abyste se podívali, jak se dařilo nám. Spolu s našimi dětmi jsme pro vás natočili krátké video. Povíme vám v něm, jak se nám dařilo, uvidíte jak vypadá "stavba" našeho domu a pokud budete při sledování videa pozorně poslouchat, jistě si zapamatujete také nové úkoly pro příští týden.

Viděli jste náš domeček? U nás doma za každý splněný úkol vybarvíme jeden trám. Jsme ale moc zvědaví, jak to vypadá u vás. Pochlubíte se? Velmi se těšíme, že nám napíšete nebo také natočíte krátké video o tom, jak se vám daří plnit úkoly. Budeme moc rádi, když pošlete také fotografii vašich domečků či splněných úkolů. Rádi vaše obrázky a videa zveřejníme i na těchto stránkách.

Pište na katecheze.kurim@seznam.cz.

Z minulé neděle už víme, že svatý Josef byl tesař. V povídání Jany z minulého týdne jsme se dozvěděli také, že tesař v oné dávné době domy nejen stavěl, ale také navrhoval a vyráběl do nich nábytek. Pojďme zjistit také něco nového o tom, CO UMÍ SVATÝ JOSEF A CO UMÍM JÁ

Úkoly pro tento týden
  1. Zjisti, jaké nářadí používá tesař. Pojmenuj různé druhy nářadí, které máte doma. S úkolem ti může pomoci obrázek níže.
  2. Podívej se s rodiči k nějakému řemeslníkovi do dílny nebo popros tatínka (dědečka), ať ti ukáže svou dílnu.
  3. Zjisti, co znamená slovo „patron“ a koho je sv. Josef patronem.
Další aktivity
Zpět