Požehnaný den

Vítáme vás na webových stránkách, které vám přiblíží naši farnost. Společně s námi můžete sdílet aktuální události ve farnosti. Nejen starosti, které nás trápí, ale především radosti, které nás těší..

Pořad bohoslužeb

Od 18.10.2020 do 25.10.2020

Zde naleznete aktuální rozpis bohoslužeb (ohlášky).

Oznámení

Děkujeme za přípravu výstavy o kardinálu Špidlíkovi minulou neděli a všem, kteří se zapojili do adoračního dne naší farnosti v pondělí.

Upozorňujeme na konec letního času v noci z 24. na 25. října (noc bude o hodinu delší).

Sanitární opatření vyhlašovaná vládou se dotýkají i účasti na bohoslužbách. Doporučujeme, aby se (dokud to bude možné) mše sv. účastnili jen zástupci rodiny, za jejíž intenci se přináší oběť. Sledujte prosím bohoslužby v rozhlase, televizi nebo na internetu. V neděli se před kostelem bude podávat sv. přijímání – v Kuřimi 9.009.30, v Moravských Knínicích 11.4512.00.

Život farnosti

Fotografie

Nové fotogalerie s událostmi farnosti naleznete zde.

Aktuální číslo Petrklíče

K prohlédnutí a ke stažení zde.

Více informací

Aktuálně

Dispenz
říjen

Od 12. října se může mše sv. účastnit jen 10 osob, přednostně ti, kdo mají zadanou intenci. Pro dalších 20 osob na požádání můžeme zapnout zvukový přenos před kostel. Povinnost nedělní účasti je zrušena dispenzem otce biskupa. Svaté přijímání se příští neděli bude podávat před kostelem od 9 do 9.30 hod.

Charitativní jarmark v České
neděle Krista Krále

Letošní jarmark se uskuteční formou sbírky, do které může přispět každý. Více se dozvíte z přílohy níže.

Další aktuality

Pravidelné aktivity

Pozvání na dětské katecheze

Od září do června nabízíme pro děti nedělní katecheze.

Každou nedělní mši v 9.30 po evangeliu děti odchází společně s katechetou do oratoře. Po homílii se vrací opět do lavic, ke svým rodičům. Katecheze si klade za cíl dětem přiblížit slavení mše svaté, vysvětlit jim čtení, evangelium. Měla by být povzbuzením pro děti, aby pro ně nedělní mše nebyla nutné zlo a začaly se do kostela těšit. Na všechny děti (mladší mohou přijít v doprovodu rodičů) se těší katecheté.

Více informací

Výuka náboženství na kuřimských školách

Aktuální rozvrh výuky náboženství naleznete zde. Případné dotazy, náměty či připomínky ohledně výuky náboženství můžete sdělit vyučujícímu náboženství Hance Prokopové. Prosíme rodiče, aby děti z náboženství, v případě absence, písemně omlouvali hned následující hodinu, ne formou sms. Sms je informace pro vyučujícího, že nebudou ve výuce, ale dokládat k výkazům se musí písemné omluvenky.

Více informací

Kalendář

Aktuální události, bohoslužby, důležité změny

Větší kalendář