Aktuality

Krátké adventní příběhy
advent

Každou adventní neděli bude pro děti připraven příběh, ve kterém se posuneme vždy o kousek blíže k Betlému. Příběhy naleznete na této podstránce.

Dispenz
prosinec

Počty účastníků bohoslužeb jsou stále omezeny sanitárními opatřeními, a proto se sv. přijímání v neděli bude podávat i mimo mši sv. – v Kuřimi 9.009.30, v Moravských Knínicích 11.4512.00.

Ve všední dny využijte příležitosti k přijetí eucharistie při mši svaté. Mše sv. se přednostně může účastnit rodina, která zadala intenci, a pak další věřící do stanoveného limitu (20 osob od 23. 11.).

Charitativní sbírka
29.11, 6.12

O nedělích 29.11. a 6.12 proběhne v naší farnosti charitativní sbírka „Krabice od bot“. Do krabice od bot můžete zabalit dárky dětem v dětských a azylových domech, které by jim udělaly radost, například hračky, školní a výtvarné potřeby, kosmetiku a doplňky, vše v bezvadném stavu.

Na krabici napište, zda je určena pro kluka nebo děvče a věk dítěte. Je potřeba předložit také fotografii obsahu kvůli kontrole (např. zda není věc poničená). Fotografii (i černobílou) vložte pod mašličku a nebo pošlete na email prokopovahanka@seznam.cz.

Krabici předejte v tyto neděle od 7.30 do 10.30 v bočním vchodu kuřimského kostela, resp. v sakristii v M. Knínicích před nebo po mši sv. V neděli 6.11 odpoledne bude pracovník Charity darované krabice odvážet na sběrné místo.

Charitativní jarmark v České
neděle Krista Krále

Letošní jarmark se uskuteční formou sbírky, do které může přispět každý. Více se dozvíte z přílohy níže.

Farní kavárna
Neděle po druhé mši

Do odvolání zrušena.

Všechny vás zveme po druhé mši svaté na společné posezení a děti na hraní her do farní klubovny. Vice se dozvíte od Milana Císaře.

Zkoušky chrámového sboru
Pondělí v 19 hod.

Do odvolání se nekonají.

Po krátké přestávce začaly opět pravidelné zkoušky chrámového sboru. A to vždy v Po v 19 hod na faře anebo v kostele. Rádi mezi námi uvítáme nové zpěváky.

Opravy a zvelebování naší fary
Každou třetí neděli v měsíci bude sbírka na tento účel. Děkujeme všem dobrodincům za Vaše dary.

Archiv aktualit