Požehnané odpoledne

Vítáme vás na webových stránkách, které vám přiblíží naši farnost. Společně s námi můžete sdílet aktuální události ve farnosti. Nejen starosti, které nás trápí, ale především radosti, které nás těší..

Červená středa 25.11

Více fotografií

Pořad bohoslužeb

Od 29.11.2020 do 6.12.2020

Zde naleznete aktuální rozpis bohoslužeb (ohlášky).

Oznámení

Otec biskup Vojtěch vyhlásil na středu 2. prosince 2020 v brněnské diecézi půst za ukončení pandemie. Připojme se vhodnou formou.

Dnes (29. 11.) při všech bohoslužbách se žehnají adventní věnce. Na požádání je možné věnce posvětit po mši svaté i ve všední dny.

Život farnosti

Fotografie

Nové fotogalerie s událostmi farnosti naleznete zde.

Aktuální číslo Petrklíče

K prohlédnutí a ke stažení zde.

Více informací

Aktuálně

Krátké adventní příběhy
advent

Každou adventní neděli bude pro děti připraven příběh, ve kterém se posuneme vždy o kousek blíže k Betlému. Příběhy naleznete na této podstránce.

Dispenz
prosinec

Počty účastníků bohoslužeb jsou stále omezeny sanitárními opatřeními, a proto se sv. přijímání v neděli bude podávat i mimo mši sv. – v Kuřimi 9.009.30, v Moravských Knínicích 11.4512.00.

Ve všední dny využijte příležitosti k přijetí eucharistie při mši svaté. Mše sv. se přednostně může účastnit rodina, která zadala intenci, a pak další věřící do stanoveného limitu (20 osob od 23. 11.).

Další aktuality

Pravidelné aktivity

Pozvání na dětské katecheze

Od září do června nabízíme pro děti nedělní katecheze.

Každou nedělní mši v 9.30 po evangeliu děti odchází společně s katechetou do oratoře. Po homílii se vrací opět do lavic, ke svým rodičům. Katecheze si klade za cíl dětem přiblížit slavení mše svaté, vysvětlit jim čtení, evangelium. Měla by být povzbuzením pro děti, aby pro ně nedělní mše nebyla nutné zlo a začaly se do kostela těšit. Na všechny děti (mladší mohou přijít v doprovodu rodičů) se těší katecheté.

Více informací

Výuka náboženství na kuřimských školách

Aktuální rozvrh výuky náboženství naleznete zde. Případné dotazy, náměty či připomínky ohledně výuky náboženství můžete sdělit vyučujícímu náboženství Hance Prokopové. Prosíme rodiče, aby děti z náboženství, v případě absence, písemně omlouvali hned následující hodinu, ne formou sms. Sms je informace pro vyučujícího, že nebudou ve výuce, ale dokládat k výkazům se musí písemné omluvenky.

Více informací

Kalendář

Aktuální události, bohoslužby, důležité změny

Větší kalendář