Požehnané odpoledne

Vítáme vás na webových stránkách, které vám přiblíží naši farnost. Společně s námi můžete sdílet aktuální události ve farnosti. Nejen starosti, které nás trápí, ale především radosti, které nás těší..

20 let kněžské služby a farní den

Více fotografíí

Pořad bohoslužeb

Od 28.6.2020 do 5.7.2020

Zde naleznete aktuální rozpis bohoslužeb (ohlášky).

Oznámení

Děkujeme za přípravu farního dne, úklid a výzdobu kostela k 1. sv. přijímání a pomoc s pracemi na faře.

Sbírka dnešní neděle je na bohoslovce.

Život farnosti

Fotografie

Novou fotogalerii s událostmi farnosti naleznete zde.

Aktuální číslo Petrklíče

K prohlédnutí a ke stažení zde.

Více informací

Aktuálně

Farní tábor
15.8.2020 - 22.8.2020

Společenství mladých tento rok opět organizuje letní farní tábor od 15.8.2020 do 22.8.2020. V odkazu níže naleznete kontakt na vedoucí a další podrobnosti.

Více informací

Poutě na Vranov
Květen, červenec a srpen

Vranovská farnost by ráda v rámci 780. výročí poutního místa Vranov u Brna umožnila lidem vžít se do mentality poutníků, kteří po staletí putovávali s vděčností za dobro, kterého se jim dostávalo, a také s touhou svěřit se svými starostmi někomu, kdo osobně zakusil, že u Boha není nic nemožné. Proto z poutního místa odcházeli povzbuzeni a vnitřně obohaceni. Povzbuzení potřebujeme stále. Kéž tato aktivita přinese každému mnoho dobrého. Více se dozvíte z celého dopisu Pavla Kříže (v příloze) nebo v odkazu níže.

Více informací

Další aktuality

Pravidelné aktivity

Pozvání na dětské katecheze

Od září do června nabízíme pro děti nedělní katecheze.

Každou nedělní mši v 9.30 po evangeliu děti odchází společně s katechetou do oratoře. Po homílii se vrací opět do lavic, ke svým rodičům. Katecheze si klade za cíl dětem přiblížit slavení mše svaté, vysvětlit jim čtení, evangelium. Měla by být povzbuzením pro děti, aby pro ně nedělní mše nebyla nutné zlo a začaly se do kostela těšit. Na všechny děti (mladší mohou přijít v doprovodu rodičů) se těší katecheté.

Více informací

Výuka náboženství na kuřimských školách

Aktuální rozvrh výuky náboženství naleznete zde. Případné dotazy, náměty či připomínky ohledně výuky náboženství můžete sdělit vyučujícímu náboženství Hance Prokopové. Prosíme rodiče, aby děti z náboženství, v případě absence, písemně omlouvali hned následující hodinu, ne formou sms. Sms je informace pro vyučujícího, že nebudou ve výuce, ale dokládat k výkazům se musí písemné omluvenky.

Více informací

Kalendář

Aktuální události, bohoslužby, důležité změny

Větší kalendář