Farní tábor - 2021

Informace

Farní tábor se bude konat od soboty 14. 8. do soboty 21. 8. 2021 na faře v Pačlavicích (zobrazit na mapě). Předběžná cena je stanovena na 1800 Kč. Konečná cena závisí na počtu účastníků a bude tedy upřesněna podle zájmu dětí o farní tábor. Byli bychom neradi, kdyby byla cena tábora překážkou k přihlášení dítěte na tábor. V takových případech se na ceně rádi domluvíme individuálně.

Fotogalerie z farního tábora je ke zhlédnutí zde.

Předtáborová víkendovka

Kdy: 25.-27.6.2021
Kde: fara Kuřim

Jako každý rok se bude před táborem pro děti konat víkendová akce na kuřimské faře. Cílem této víkendovky je, aby se děti znaly mazi sebou a s vedoucími ještě před táborem a abychom díky tomu vytvořili přátelský kolektiv, ve kterém bude všem dobře. Také se zde děti seznámí s příběhem tábora a zahrají si spoustu her. Cena víkendovky je zahrnuta v ceně tábora.

14.8

Milí rodiče a příznivci farního tábora, zdravíme vás z fary v Pačlavicích. Dnes ráno jsme se sešli před Kuřimským kostelem a vyrazili ve třech různých skupinkách na místo, kde se bude konat náš tábor. Nejmladší skupinka dojela vlakem a autobusem do Ivanovic na Hané, odkud se přesunuli do Pačlavic kde vyráběli výzdobu, nástěnky a podobně. Střední skupinka se z Ivanovic přesunula do Švábenic, odkud šli výlet do Pačlavic. A nejstarší šli pochod z Brankovic. Všichni se unavení setkali na faře, kde jsme se ubytovali, navečeřeli se a užili si zahajovací oheň. A teď jdeme spát, ať jsme zítra fit na olympiádu, která nás čeká...

15.8.

V neděli jsme zahájili táborový den mší, po které si děti nazdobily barevné šátky podle skupinek, ve kterých jsou rozděleny na hry. Všechny šátky dopadly krásně. Po zdobení šátků jsme si dali oběd a odpočali si v poledním klidu. Odpoledne jsme se scénkou vrátili zpět do hry Jumanji a v netradiční olympiádě otestovali své silné a slabé stránky. Následovala svačina a po ní jsme dešifrovali obrázkové symboly domorodců. Po večeři si část táborníků zahrála deskovky a ta druhá vlajkovanou na hřišti. Den jsme zakončili reflexemi, modlitbou a čtením večerníčku na dobrou noc. 

16.8

Pondělní den byl první v plně táborovém režimu. Dopoledne si děti užily zajímavé workshopy (sportovní, tvořící, naučné i diskuzní). Učily se znakovou řeč, hrály frisbee, navlékaly korálky a podobně. Odpoledne bylo ve znamení celotáborových her. První byla strategická, druhá vědomostní. Na tu nám začalo pršet a tak jsme všechen ostatní program přesunuli dovnitř. Večer jsme si užili čajovnu s deskovkami a po ní večerníček od otce Jaroslava. Četl nám příběh z pronáledování křesťanů v komunistickém Polsku. 

17.8. 

V úterý dopoledne jsme měli zase workshopy. Tentokrát hlavně sportovní. Po nich byl program rozdělený na starší a mladší tábor zaměřený na stmelování kolektivu. Odpoledne se děti seznámily se zvířaty z džungle, vyráběly zvířecí škrabošky a hrály divadlo. Po večeři jsme všichni společně vyrazili na vlajkovanou a po ní na noční hru se svíčkami.

18.8.

Zdravíme z dalšího dne, dnes jsme v polovině tábora. Dopoledne si děti užívají workshopy a poté program rozdělený na mladší a starší. Mladší se dozvídají informace o životě svatého Václava a starší mají program ve kterém plní biblické úkoly. Po obědě máme jednu hru, ve které zachraňujeme trosečníky z letadla, které v džungli Jumanji ztroskotalo. Večer máme společenský, přijela táborová pouť, kterou jsme pro děti zprganizovali. Celá fara je vyzdobená balónky a krepáky a děti si užívají diskotéku, střelnici ze které si odnáší papírové růže, slavnostní večeři při svíčkách a také divadelní, hudební a taneční scénky. Po skončení společenského večera jdeme spát, zítra nás čeká výlet..

19.8. 

Dnešní den je výletový. První vyráží praktikanti, kteří jsou se zavázanýma očima odvezeni daleko do neznámých krajů a mají se vrátit zpět do tábora večer. Cestou plní různé zajímavé výzvy. Druzí vyráží starší děti, které čeká 16 kilometrů a poslední mladší, kteří se vezou první část cesty autobusem a jdou 9 km. V půlce cesty se starší a mladší střetávají, obědváme a hrajeme v lese běhací hru na sázky a dostihy. Poté dokončujeme výlet, dáváme si na véču výborné špagety a zbytek dne probíhá tradičně-volný program, reflexe, čajovna, večerníček a večerka.

20.8.

Dnešní den je posledním plným dnem tábora. Dopoledne opakujeme workshopy které si děti zvolily jako nejoblíbenější. Je to znaková řeč, masírování, frisbee/ringo, korálky, kreslení v přírodě a míčové hry. Po obědě se nám zakončuje celotáborová hra Jumanji. Týmy se vydávají na dlouhou cestu z jungle, překonávají překážky a bojují s divokými zvířaty, až nakonec projdou portálem zpět do reality. Tam na ně čeká závěrečný táborák se špekáčky, kytarou a slavnostním rozdáváním dopisů od vedoucích. Pro dobrovolníky je také nachystaná stezka odvahy. Trošku prodlužujeme večerku a pak jdeme spinkat, abychom byli svěží na ranní úklid. 

21.8.

Dnes už jen uklízíme celou faru, balíme si věci a vyrážíme za vámi. Doufáme, že si děti tábor užily, my vedoucí rozhodně ano. A těšíme se na příští rok! 

Co koronavirová opatření?

Je možné, že letošní ročník bude nějakým způsobem ovlivněn protiepidemickými opatřeními. Zatím nevíme, jak přesně se tábora dotkne, máme však v plánu je zohledňovat tak, aby veškerá činnost související s farním táborem byla v souladu s aktuálními nařízeními, přičemž: víkendovku považujeme za hromadnou akci ve venkovních prostorách, tábor považujeme za letní dětskou rekreaci a řídíme se aktuálními pokyny z biskupství a České rady dětí a mládeže (ČRDM).

Následující osoby a instituce mají "právo veta" - táborový kolektiv se podřizuje jejich pokynům:

  • Ministr zdravotnictví
  • ČRDM
  • Biskupství
  • Otec Jaroslav
  • Hlavní vedoucí tábora
  • Zástupce hlavního veducího
  • Zdravotník